Kurumsal Koçluk

Kurumsal koçluk, çalışanların, kurumlarında yaptıkları çalışmaları maximum seviyeye çıkarmalarına yönelik bir takım süreç çalışmalarıdır.

Kurumsal koçluk, kurumda çalışan kişi ile yani müşteri veya danışan  ile koç arasında kuralları olan bir ilişkidir. Tarafsız dinlemeyi, yargılamadan,  yönlendirmeden ancak kişinin kendi içindeki değerleri ve potansiyelin ortaya çıkmasına yardımcı olunan çalışmalardır.

Kurumsal koçluk çalışmasında koç, çalışanların kendi ihtiyaç ve istekleri ile kurumun hedefleri arasında dengeyi kurmaları ve başarılı olmaları için bireylere destek olur. Profesyonel bir koç olarak müşterilerin kişisel ve/veya kurumsal hedeflerini tanımlamasına, bunlara ulaşmak için stratejiler, ilişkiler ve eylem planları geliştirmesine destek olmaya çalışılır. Koçun tarafsız duruşu ve kişinin istediği hedeflerine ulaşmasına, geri bildirim verme tekniklerine,  iş ve sosyal yaşamdaki ilişki becerilerine  motivasyon, hedef belirleme, farkındalık yaratma ekip çalışmasındaki kritik noktaların gösterilmesi en önemli unsurları oluşturmaktadır.

Kurumsal koçluk, çalışanın kurum  içindeki çalışmalarının en üst noktasına çıkmasına, çalışmalarinda kendilerini değerlendirmelerine  üretkenlik, başarı,  tatminkarlığı derinlemesine yaşamasına ve tüm bunları yaşarken de içten dışarıya doğru kendi gelişim ve değişim süreciyle beraber iş sosyal ve özel yaşamındaki farkındalık ve farklılıkları tüm ilietişim boyutunda gözlemlemeyi  ve deneyimlemeyi sağlar.

Kurumsal koçluk kişilere,

Liderlik özellğinin gelişmesine,

Özgüven arttırmına,

Özdeğerlerini  belirlemesine

Takım çalışmasına

İlişki yönetimine

Hedefe koyma ve  ulaşmaya

Zaman yönetimine

Önceliklendirme yapmaya

Farkındalık  ve algıların gelişimine

katkı sağlar…

Fikrinizi Söyleyin

MUTLU VE UZUN ÖMÜRLÜ EVLİLİK İÇİN 8 İPUCU..!

Uzman Psikolog ve Aile Danışmanı Ayşin Akdağ, Mutlu ve uzun ömürlü evliliğin 8 ipucunu açıkladı: “Ülkeleri …

DİKKAT EKSİKLİĞİNE SON

Bartın’da 22 yıldır faaliyet gösteren Değişim Akademi ve Danışmanlık Hizmetleri adı altında ilimizde hizmet …